Parafia: Kościół Dobrego Pasterza Warszawie

Jezus Chrystus powiedział: „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na swojej duszy poniósł szkodę? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?” (Ew. Mat. 16:26a).

Jesteśmy bardzo zajęci codziennym życiem, wszystkim co się dzieje tu i teraz, ale musimy pamiętać, że nasze ziemskie życie nie będzie trwać wiecznie, przeminie. Ale wieczność pozostanie… Jaka będzie? Wszystko zależy od Ciebie. Nie lekceważ wieczności dla której Bóg Cię stworzył i uchwyć się zbawienia, które oferuje Ci Bóg.


Na czym polega problem?

1. „Wszyscy bowiem zgrzeszyli i są pozbawieni chwały Boga.” (Rzymian 3:23). To właśnie jest największym problemem człowieka. Możesz zapytać: „Co muszę zrobić, aby być potępionym?” Odpowiedź brzmi: „NIC!!!” Dlaczego tak jest?

2. „Zapłatą bowiem za grzech jest śmierć.” (Rzymian 6:23a). Śmierć, o której pisze tutaj apostoł Paweł, dotyczy zarówno śmierci fizycznej, ale przede wszystkim duchowej – wiecznego oddzielenia od Boga.

3. „… postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd.” (Hebrajczyków 9:27). Każdy człowiek stanie kiedyś przed Bogiem i zda sprawę ze swojego życia. Nie wystarczy być „dobrym człowiekiem”. Biblia mówi wyraźnie, że nasze wysiłki są niewystarczające, aby pojednać nas z Bogiem - nie gwarantują zbawienia: „Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga. Nie z uczynków, aby nikt się nie chlubił.” (Efezjan 2:8-9)

Dobra Nowina - Bóg ofiarowuje możliwość ocalenia

„Chrystus bowiem, gdy jeszcze byliśmy słabi, we właściwym czasie umarł za bezbożnych. Lecz Bóg okazuje nam swoją miłość przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami, Chrystus za nas umarł.” (Rzymian 5:6.8). Bóg Cię kocha i wysłał swojego Syna na świat, aby Ciebie ocalić.

„Chrystus umarł za nasze grzechy.” (1Koryntian 15:3b). Jezus – w pełni Bóg i w pełni człowiek, jedyny który stąpał po tej ziemi i był bez grzechu – umarł za Ciebie i w ten sposób zapłacił karę za Twoje grzechy. Jezus powiedział: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.” (Ewangelia Jana 14:6)

Jak przyjąć zbawienie - Co TY musisz zrobić?

„A to świadectwo jest takie, że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w jego Synu. Kto ma Syna, ma życie, kto nie ma Syna Bożego, nie ma życia.” (1 Jana 5:11-12). „Mieć Jezusa" to znaczy uwierzyć w Niego i dzieło którego On dokonał na krzyżu oraz wyznać tę wiarę swoimi ustami.

„Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony.” (Rzym. 10:9). Potrzebujesz pokutować i upamiętać się ze swoich grzechów.

„... pokutujcie i nawróćcie się, aby wasze grzechy były zgładzone.” (Dzieje Apostolskie 3:19). Pokuta znaczy zawrócić ze starej drogi. Iść nową, porzucić swoje grzechy i zdecydować się żyć w poddaniu Jezusowi. Nie ma lepszej drogi…


Modlitwa

Jeżeli zgadzasz się ze słowami poniższej modlitwy, użyj jej słów jako wskazówki i powiedz Bogu:

„Boże, przepraszam Cię za moje grzechy. Chcę je porzucić i zacząć nowe życie z Tobą. Dziękuję Ci Panie Jezu że umarłeś za mnie na krzyżu. Wybacz mi wszystkie moje grzechy. Wkrocz do mojego życia. Bądź moim Bogiem i Panem. Pomóż mi teraz prowadzić nowe życie, tak jak Ty tego pragniesz.”

Jeśli zrobiłeś to szczerze i z wiarą, z głębi swojej duszy, Bóg przyjął ciebie jako swoje dziecko i da ci wewnętrzny pokój i radość.

Co dalej?

Teraz czas na owoce Twojej decyzji:

  • Poszukaj Biblii i czytaj ją, aby poznawać bliżej Boga i Jego wolę dla twojego życia. Najważniejsze nie jest samo czytanie Słowa Bożego, ale przede wszystkim stosowanie go w życiu. Jeśli nie wiesz gdzie zacząć to zacznij od Ewangelii Jana.
  • Poszukaj ludzi, którzy znają Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela i którzy chcą żyć według tego co On dla nich przygotował.
  • Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady - napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.