Parafia: Kościół Dobrego Pasterza Warszawie

Jak wyglądają nasze nabożeństwa?

Każdy jest mile widziany!

Aby osoba odwiedzająca nasz kościół nie czuła się niezręcznie, przedstawiamy kilka informacji o przebiegu naszych nabożeństw.

 

Gdy jako grzesznicy potrzebujący łaski, przychodzimy by oddawać wspólnie cześć Bogu, wierzymy że można to robić w sposób, który jest zarówno pełen czci dla naszego Stwórcy, jak również pociągający i przemieniający dla nas samych. Pragniemy wykorzystać tę krótką godzinę i 15 minut, by oddawać cześć Bogu w sposób zgodny z Jego Słowem.

 

Jak przebiega nabożeństwo?

Czas śpiewu i modlitwy

Nasze nabożeństwo otwiera cichy czas na przygotowanie serc. Po nim prowadzący prowadzi czas uwielbiania Boga na który składają się:

  • czytanie krótkich fragmentów z Pisma Świętego;
  • wspólny śpiew z akompaniamentem muzycznym (teksty pieśni są zawsze wyświetlane na ekranie);
  • modlitwy indywidualne (dla chętnych) i wspólne.

Kazanie

Po czasie uwielbiania Boga śpiewem i modlitwami, dzieci idą na specjalnie dla nich przygotowane zajęcia, a pozostali wysłuchują kazania. Około 30-minutowe kazanie zawsze oparte jest na słowach Pisma Świętego i zawiera wyjaśnienie czytanego fragmentu lub omówienie poruszanego tematu z naciskiem na jego praktyczne zastosowanie w codziennym życiu.

Wieczerza Pańska

Na każdym nabożeństwie, po kazaniu, przeprowadzana jest Wieczerza Pańska, która jest udzielana tym którzy wyznali swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Na Wieczerzę składają się chleb (opłatek) oraz wino (w kieliszku), które wierni biorą z tac trzymanych przez osoby usługujące na środku kościoła. Wieczerzę kończy błogosławieństwo z Biblii.

Zakończenie

Na samym końcu nabożeństwa jest czas na ewentualne krótkie ogłoszenia, a potem przechodzimy do zakrystii na kawę, herbatę i ciastka, które umilają nam czas rozmów. Jest to też szczególny czas, gdy pastorzy i Starsi są dostępni, aby odpowiadać na pytania oraz modlić się z osobami, które tego potrzebują.

Specjalne miejsce dla dzieci

Na końcu sali, gdzie odbywa się nabożeństwo, dla małych dzieci jest przygotowany dywan, stolik z krzesłami i szafka z zabawkami, aby mogły one bezpiecznie zająć się zabawą. Choć zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest to wygodne, zachęcamy aby dzieci jak najszybciej uczestniczyły w nabożeństwie razem z dorosłymi.